Černá komedie

Peter Shaffer: Černá komedie

 

Hlavní hrdina, nadaný, ale chudý sochař si pozval do bytu bohatého mecenáše umění a doufá v prodej některé sochy. Zároveň pozval otce své snoubenky, aby tím na něho udělal dojem. Protože jeho byt je velice chudý, se svou snoubenkou ho vylepší: tajně si „vypůjčí“ ze sousedova bytu trochu drahocenného zařízení. V hodině v domě vypadnou pojistky. Dostaví se osoby očekávané i ty nejvíc neočekávané. A hlavně: všichni tropí pošetilosti, které člověk dělá, když si myslí, že ho nikdo nevidí.

AUTOR, Peter Shaffer (nar.1926) patří k nejhranějším současným dramatikůmPoprvé se do povědomí divácké veřejnosti v šedesátých letech 20.století zapsal právě touto hrouČernou komedií. K nejznámějším hrám patří Královský hon na slunceEqus a hlavně Amadeus, který získal popularitu také díky oskarovému filmu Miloše Formana.

 

Fikarská premiéra: 19.11. 2010

Překlad poskytl našemu režisérovi, Jirkovi Jiroutkovi přímo překladate, Luboš Trávníček, který naše provedení (celkem snad) s uspokojením při premiéře shlédl.

Osoby a obsazení:

Brindsley Miller, chudý sochař: Jakub Veselý

Caroll, jeho snoubenka: Minika Pincová, Mikra Dvořáková

Plukovník Melkett, otec Caroll: Jarda Souček

Slečna Furnivalová: Boženka Dvořáková

Harrieta Gorringová: Maruška Kvasničková

Clea: Marita Veselá, Mirka Králová

Franz Schppanzigh: Zdeněk Černý

Bamberger: Jan Candát Peterka, Pavel Buggy Vach

 

Další reprízy, chronologicky: Nadějkov, Sedlec (Prčice), Ražice, Chotoviny, Trhové Sviny, Božejovice, Plánice u Klatov, Činoherní klub v Praze, Veletín.

 
TOPlist