Velká zlá myš

Velká zlá myš je typickou anglickou fraškou plnou komických, někdyneuvěřitelných situací a gegů, jejímž cílem je to, aby se diváci dobře pobavili a od srdce zasmáli.

Při shlédnutí hry se diváci mohou přesvědčit, že i v kanceláři, kterou obývají na první pohled jen šedé úřednické myšky, se mohou odehrávat příběhy jako z těch nejdivočejších snů. Stačí jen, aby byl jeden zaprášený a přehlížený úředník omylem považován za sexuálního násilníka a poklidný běh kanceláře tak vezme za své. Všechny ženy šílí obdivem, muži nevěřícně a závistivě kroutí hlavami, a to vše přímo vybízí k celé řadě komických situací a nečekaných zvratů.

O autorovi>>


Premiéra a odehraná představení

Premiéru hry jsme slavnostně odehráli dne 1.12.2007 v sále hostince U Jandů v Nadějkově a následně s ní ještě zavítali do Božejovic, Chyšek, Zbelítova, Ražic, Činoherního klubu v Praze. Jako každoročně byla pak Velká zlá myš naposledy uvedena ve Veletíně.

Již potřetí jsme se tento rok také zúčastnili Krajské postupové přehlídky venkovského amatérského divadla v Trhových Svinech, kde byli 3 z našeho středu odměněni oceněními, a sice: Jarda Souček získal cenu za herecký výkon v roli Price-Hargravese, taktéž Boženka Dvořáková cenu za herecký výkon v roli slečny Spencerové a našemu milému režisérovi se dostalo Čestného uznání za režii. Sláva jim!!!


Osoby a obsazení:

Fiona Jonesová Mirka Dvořáková/Marita Veselá
Harold Hopkins Petr Vach
Slečna Spencerová Boženka Dvořáková
Price-Hargraves Jaroslav Souček
Mr. Bloome Pavel Dvořák/Dalibor Votava
Lady Chesapeaková Maruška Kvasničková
Doris Povelová Jitka Pincová ml./Monika Pincová
Inspektor Honza Peterka
Zaměstnanci firmy Chumpibix  členové Fikara

Technika: Jiří Benda

Scéna: Jiří Jiroutek

Dramaturgie: M. Dvořáková, J. Souček, J. Jiroutek

Nápověda: Maruška Kabíčková

Stavba: Pavel Dvořák st.


Režie: Jiří Jiroutek

 
TOPlist