Paní Fantomasová se zlobí

 "Paní Fantomasová se zlobí aneb Zločin v Muzeu čerstvého umění" - Jan Váchal

 

je ztřeštěná krimikomedie o jednom manželském sporu, který může vyřešit jen loupež. Když totiž Fantomas opakovaně nevynese doma smetí, dojde paní Fantomasové s manželem trpělivost. Je třeba rozhodnout, kdo je doma pánem, a nebyla by to tahle domácnost, aby se spor neřešil zločinem. Fantomas a Fantomasová se rozhodnou spolu utkat, a kdo bude úspěšnější, ten vyhrává. Jejich cílem se stává jediný exemplář vzácné poštovní známky Zelený Mauricius, který je zrovna vystavenMuzeu čerstvého umění ředitelky Zlatany Platinové. Kdo ho získá, ten zvítězí.

Fantomas se na lup vypraví v dokonalém převleku za barona Manuela Rodriga von Makču Pikču a zdárně mu při tom sekunduje jeho asistent Kranke. Paní Fantomasová se vydává za stínovou ministryni pošt Isabelu van der Blond a na pomoc si bere svoji nejlepší kamarádku Minervu Kešu. Situace ale není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Připravovanou loupež se jim totiž snaží všemi silami překazit Fantomasův odvěký rival komisař Giuseppe de La Lupa spolu s profesorem policejních nauk Joachimem Šnel Langsamem a generálem Silvestrem K. Štelungem, jehož vojáci muzeum střeží. Ke všemu je dění v muzeu pod bedlivou kontrolou redaktorů televize TV Šok. Nic z toho ovšem nemůže oba kohouty stáje Fantomas zastavit. Zvítězit může jen jeden. Nikoho nejspíš nepřekvapí, že známka skutečně brzo zmizí, ale jak už to v bláznivých komediích bývá, je těžko říct, kdo za tím skutečně stojí. Hon teprve začíná.

Komedie je postavena na vtipných dialozích, svižném tempu děje a absurdních situacích, jejichž hlavním cílem je dobře pobavit diváky. Komedie „Paní Fantomasová se zlobí“ je druhou kriminální komedií autora Jana Váchala. Jeho prvotinu „Madam Colombová zasahuje“ hrála s úspěchem řada divadelních souborů. Kromě divadelních her píše autor i knihy. Debutoval románem „Bessy“ o ambiciózní módní návrhářce ze San Franciska, dále vydal humoristický román „Jak nedočíst Viewegha“ o velmi emancipované a ještě více prostořeké účetní, knížku humoristických vědeckofantastických povídek „6000 miliard“ a detektivku „Titanic 2022“.

z webových stránek agentury Dilia, která provozování hry povoluje:

http://www.dilia.cz/index.php/dilna/item/9116-pan%C3%AD-fantomasov%C3%A1-se-zlob%C3%AD

 

 

Osoby a obsazení:

 

Fantomasová - též stínová ministryně pošt Isabele van der Blond Maruška Kvasničková
Fantomas - též majitel plantáží baron Manuel Rodrigo von Makču Pikču Jarda Souček
Giuseppe de La Lupa - komisař Jan Hansee Charypar
Minerva Kešu - kamarádka paní Fantomasové Jitka Pincová ml., alt. Hanka Martínková
Zlatana Platinová - ředitelka muzea Boženka Dvořáková
Kranke - Fantomasův asistent Pavel Bugy Vach
Joachim Šnel Langsam - profesor policejních nauk Zdeněk Fikaroslav, alt. Honza Černý
Silvestr K. Štelung – generál Lukáš Vach
Luci – redaktorka video projekce Monika Pincová
Roy – redaktor video projekce Kuba Veselý
Dovozce pizzy Jan Candát Peterka
Vrátný Candát
 
TOPlist