ukončeny 9. 12. 2016

XVIII. Fikarské slavnosti

XVIII. Fikarské  slavnosti 2016:

 

25. září

Loutkové představení Tomáše Machka "Divotvorný mlýnek", od 15 hodin na farské zahradě, v případě nepohodykině.

 

Od pradávna si chudí lidé na celém světě vyprávěli příběhy plné divotvorných předmětů, které by jim pomohly ke štěstí. Divymoravských lidových pohádek vámnašem představení předvedou různé typy loutek. Uvidíte maňáska, marionetu, muppeta nebo plošnou loutku.

Na představení bude navazovat dílna, v níž se diváci seznámítechnologií výroby jednotlivých typů loutek.

Hraje: Tomáš Machek

Dramaturgie a režie: Tereza Machková

 

Machkovic loutkové divadlo jsmeNadějkově mohli vidět před dvěma lety, kdy nám sehráli pohádkový indický příběh „O Nirdhanáthovi“.

Délka tohoto představení je asi 40 min. Více na www.umenimeni.cz

 

15. října

"Kabarduet", na sále U Jandů od 19 hodin. O Kabarduetu víme, že jde„Divadelně-hudební počin dvojice mladých mužů, kteří jsou spolužácitextařského oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka“. Více třeba zde: www.kabarduet.cz

 

22. října

"Kašpárek a princezna", Divadelní asociace Marky Míkové, od 15 hodinkině.

Marku Míkovou a její kamarády již léta dobře známe, hráli na školní zahradě, v kině, na Farské zahradě. Více zde: http: www.damm.snadno.eu

 

 

18. a 19.  listopadu

Noël Coward: "Rozmarný duch"

Dvě premiéry spolku Fikar s alternacemi, začátky v 19 hodin, na sále hostince U Jandů.

Spisovatel Charles Condomin se chce pro svou novou knihu poučit o spiritistických seancích, médiích a jiných šarlatánech. Aby používal i správný žargon, pozve na večeři proslulé médium, mysteriózní madame Arcati.  Bláznivá stará dáma sice budí jen smích, přesto se jí (nejspíš omylem) podaří přivolat ducha zesnulé první paní Condominové, která je viditelná jen pro Charlese a druhé paní Condominové příslušně pije krev. Nepovedená spiritistická seance a zahrávání si s okultními vědami není moc bezpečné ani jednoduché a pan Condomin zažívá rodinné propletence, s nimiž si neví rady, když balancuje mezi živou a mrtvou manželkou. Pomůže mu výstřední madam Arcati znovu navrátit jeho dřívější klid, nebo do jeho života zanese ještě více chaosu? Na tyto a mnohé jiné otázky dostalo hojné obecenstvo odpověď na dvou představeních, která se nám celkem povedla.

 

9. prosince

„Péro za kloboukem“

Koncert i u nás známého šramlu, který kromě svižné muziky dovede i výborně pobavit. Dokáže zvednout posluchače ze židlí. Dnes navíc nezvykle živě uvede adventní repertoár.

Začátek v 19 hodin, v kině (zadní vchod budovy obecního úřadu)

 
TOPlist